Porady prawne

Adwokat Rafał Zieliński z Warszawy zapewnia Państwu standardowe porady prawne za uiszczaną z góry opłatą w formie ryczałtowej. Jej wysokość w dużym stopniu uwarunkowana jest poziomem złożoności zagadnienia prawnego. Chcąc poznać dokładną wysokość wynagrodzenia za konkretną poradę, można zadzwonić pod numer +48 607-774-799 albo +48 509-982-995 czy też skontaktować się z adwokatem drogą mailową. Warto pamiętać, że do ustalonej sumy trzeba doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.

Jeśli zlecają Państwo prawnikowi reprezentowanie swoich interesów w sądzie, doradztwo zapewniane jest bezpłatnie.

Pisma procesowe i umowy
Nasza kancelaria przygotowuje umowy oraz pisma procesowe (apelacje czy pozwy). Cena takiej usługi ustalana jest indywidualnie, ponieważ uzależniona jest ona tego jak skomplikowana jest sprawa czy tego jak szczegółowa jest umowa, a także czasu w jakim mają zostać opracowane. Koszt jest zazwyczaj określony ryczałtowo z góry, aczkolwiek mogą zostać do niego doliczone dodatkowe opłaty, gdy adwokat zmuszony jest do wykonania czynności poza kancelarią, np. zbadania akt sprawy w sądzie. W celu uzyskania informacji na temat bieżących stawek za opracowanie umowy czy pisma procesowego zapraszamy do kontaktu mailowego lub pod numerem telefonu +48 607-774-799. Do ustalonej kwoty wynagrodzenia należy doliczyć VAT (obecnie 23%).
Sprawy sądowe

W przypadku spraw sądowych, zazwyczaj oczekujemy wynagrodzenia zryczałtowanego. Adwokat ustala kwestię zapłaty indywidualnie z każdym klientem, lecz należy w tej kwestii wziąć pod uwagę rozporządzenie Ministerstwa Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu (Dz. U. 2002. nr 163 poz. 1348).

Na przykład, mając do czynienia ze „zwykłą” sprawą o zapłatę, koszt obsługi prawnej zależy od jej wartości i definiowany jest widełkowo.

Jak mówi rozporządzenie, wartość przedmiotu sprawy ma się do minimalnego wynagrodzenia w sposób następujący:

 

KWOTY

KOSZT

do 500zł

 

60zł

powyżej 500zł

do 1.500zł

180zł

powyżej 1.500zł

do 5.000zł

600zł

powyżej 5.000zł

do 10.000zł

1.200zł

powyżej 10.000zł

do 50.000zł

2.400zł

powyżej 50.000zł

do 200.000zł

3.600zł

powyżej 200.000zł

 

7.200zł

Ponadto, do podanej sumy trzeba dodać podatek VAT (na chwilę obecną 23%).

Poza wartością przedmiotu sprawy, bierze się również pod uwagę jej stopień złożoności oraz czas trwania. 

Negocjacje
Działająca w Warszawie kancelaria oferuje asystę przy prowadzeniu negocjacji czy podpisywaniu umów, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy rozwodowe. Wsparcie adwokata rozliczane jest zgodnie z obowiązującą stawką godzinową, której aktualna wysokość jest przedstawiana klientom mailowo lub telefonicznie +48 607-774-799. Do ustalonej kwoty wynagrodzenia należy doliczyć VAT (obecnie 23%).
Skargi do trybunału sprawiedliwości w Strassburgu

Koszt przygotowania skargi do Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu ustalany jest indywidualnie.

W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny: +48 509-982-995 lub +48 607-774-799.

Można również przesłać zapytanie pocztą elektroniczną.

ZASADY ROZLICZEŃ

Dokładną kwotę wynagrodzenia określa się indywidualnie przez telefon, wiadomości e-mail lub w przypadku osobistej wizyty klienta w kancelarii.

SYSTEMY ROZLICZEŃ

Adwokat rozlicza się z Państwem w jeden z dwóch sposobów:

  • System wynagrodzenia zryczałtowanego

Kwota ustalana jest poprzez doprecyzowanie płatnej z góry ściśle określonej sumy.

W ten sposób, rozliczamy się w przypadku spraw, które umożliwiają oszacować wymiar prac i czas, jaki będzie musiał poświęcić adwokat. .

  • System rozliczania godzinowego

Wysokość opłaty za usługi prawne jest proporcjonalna do czasu, jaki zajęła realizacja zlecenia.

Przy pomocy tej metody, rozliczamy się przede wszystkim w przypadku stałej obsługi prawnej, a także gdy trudno jest od razu podać przybliżony wymiar pracy.

TERMINY PŁATNOŚCI

Należność uiszcza się z góry, lecz można także spłacać ją w ratach.

INNE UWAGI

Adwokat Rafał Zieliński z Warszawy nie stosuje zasady tzw. premii za sukces (z angielskiego „success fee”). Nie akceptuje też spraw karnych, rozwodowych czy innych za tzw. „procent”, gdy to zamiast wstępnego wynagrodzenia, rozliczenie następuje na podstawie udziału w zysku otrzymanym w wypadku powodzenia.sprawy.

Close Menu

Skontaktuj się z nami